Szukaj
Close this search box.

W jakie akcesoria do przyczep samochodowych warto się zabezpieczyć?

# # #

W jakie akcesoria do przyczep samochodowych warto się zabezpieczyć?

Jeżeli jesteś właścicielem przyczepy samochodowej, z całą pewnością zależy Ci na maksymalnym poczuciu bezpieczeństwa – zarówno podczas jazdy, jak i w czasie postoju. Aby je zyskać, warto zainwestować w kilka akcesoriów, które ochronią przyczepę albo ładunek i zabezpieczą Cię przed niepożądanymi sytuacjami. Oto 6 najlepszych rozwiązań, w które możesz zaopatrzyć swój pojazd!

Plandeka

Deszcz, śnieg, wiatr i inne czynniki atmosferyczne mogą znacznie wpłynąć na stan przyczepy oraz doprowadzić do jej niszczenia – zwłaszcza, gdy nie przechowujesz jej w garażu, tylko pod gołym niebem. Na szczęście dzięki odpowiedniej plandece unikniesz problemów i będziesz mógł cieszyć się dłuższą żywotnością pojazdu. Co więcej, pozwoli Ci ona skuteczniej zabezpieczyć ładunek i wyeliminować ryzyko wypadnięcia czegokolwiek z przyczepy w czasie jazdy.

Przyczepa laweta plandeka PLB35-5521
Przyczepa laweta standardowa w opcji z burtami i plandeką
Przyczepa plandeka z logotypem PLB30-5521
Przyczepa laweta z burtami i plandeką z możliwością indywidualnego znakowania
Przyczepa plandeka ze skosem aerodynamicznym PLB35-5521
Przyczepa laweta z burtami i plandeką ze skosem aerodynamicznym

Do Twojej dyspozycji są plandeki do pojazdów o różnych wielkościach. Dzięki temu znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego, jaki model przyczepy posiadasz.

Pasy transportowe

Odpowiednia ochrona transportowanego w przyczepie ładunku to absolutna podstawa. Jeżeli chcesz zabezpieczyć go przed wypadnięciem oraz ustabilizować, by np. nie doszło do uszkodzeń, zainwestuj w pasy transportowe.

Nie są one drogie i możesz dopasować je do różnych rodzajów przyczep. Traktuj to jako inwestycję, dzięki której unikniesz niepożądanych sytuacji na drodze.

Koło podporowe

Do najważniejszych akcesoriów dla przyczep zaliczamy także koła podporowe, które w przypadku naszych przyczep sprzedawane jest w standardzie. Natomiast jeżeli Twoja przyczepa go nie posiada, polecamy jak najszybszy zakup. Dzięki niemu nie tylko ułatwisz sobie manewrowanie, ale również o wiele szybciej podepniesz oraz ściągniesz przyczepę z haka.

Koło podporowe Jet Ski

Kliny do kół

Zestaw klinów blokujące koła przyczepyJeżeli często rozładowujesz swoją przyczepę albo nie używasz jej przez długi czas, niezbędnym rozwiązaniem, w jakie powinieneś się zaopatrzyć, są kliny do kół. Dzięki nim unikniesz ryzyka stoczenia się pojazdu i jego uszkodzenia. To koszt rzędu kilkudziesięciu złotych, dlatego zdecydowanie warto przemyśleć zakup tych akcesoriów.

Dodatkowe lusterko

Polecane jest zwłaszcza początkującym kierowcom, którzy dopiero rozpoczynają podróżowanie z przyczepą. Dzięki dodatkowemu lusterku zyskasz lepszą widoczność, co znacznie ułatwi Ci wiele manewrów – zwłaszcza parkowania i cofania.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

LORRIES zabezpieczenie antykradzieżowe do przyczep

Ostatnim rozwiązaniem, które polecamy wszystkim bez wyjątku, są blokady antykradzieżowe przeznaczone dla przyczep. Na rynku znajdziesz takie, które uniemożliwią ściągnięcie przyczepy z haka albo jej podpięcie. Zabezpieczy Cię to przed kradzieżą i pozwoli na spokojniejszy sen.

Blokady znajdziesz w wielu wariantach i przystępnych cenach. Polecamy je zwłaszcza tym właścicielom przyczep, którzy pozostawiają swoje pojazdy na długi czas bez opieki (np. na ogólnodostępnym parkingu).

Zobacz inne podobne wpisy

Dlaczego profesjonalna przyczepa do transportu maszyn budowlanych jest niezbędna w każdej firmie budowlanej?

Jaki jest klucz do sukcesu na rynku budowlanym? W obliczu rosnącej konkurencji na dynamicznie zmieniającym...

Potrzebujesz przyczepy by przewieźć szpule kablowe?

Jak wybrać odpowiednią przyczepę kablową? Jesteś w trakcie budowy a może planujesz remont i wiesz, że...