W jakie akcesoria do przyczep samochodowych warto się zabezpieczyć?

# # #

W jakie akcesoria do przyczep samochodowych warto się zabezpieczyć?

Jeżeli jesteś właścicielem przyczepy samochodowej, z całą pewnością zależy Ci na maksymalnym poczuciu bezpieczeństwa – zarówno podczas jazdy, jak i w czasie postoju. Aby je zyskać, warto zainwestować w kilka akcesoriów, które ochronią przyczepę albo ładunek i zabezpieczą Cię przed niepożądanymi sytuacjami. Oto 6 najlepszych rozwiązań, w które możesz zaopatrzyć swój pojazd!

Plandeka

Deszcz, śnieg, wiatr i inne czynniki atmosferyczne mogą znacznie wpłynąć na stan przyczepy oraz doprowadzić do jej niszczenia – zwłaszcza, gdy nie przechowujesz jej w garażu, tylko pod gołym niebem. Na szczęście dzięki odpowiedniej plandece unikniesz problemów i będziesz mógł cieszyć się dłuższą żywotnością pojazdu. Co więcej, pozwoli Ci ona skuteczniej zabezpieczyć ładunek i wyeliminować ryzyko wypadnięcia czegokolwiek z przyczepy w czasie jazdy.

Przyczepa laweta plandeka PLB35-5521
Przyczepa laweta standardowa w opcji z burtami i plandeką
Przyczepa plandeka z logotypem PLB30-5521
Przyczepa laweta z burtami i plandeką z możliwością indywidualnego znakowania
Przyczepa plandeka ze skosem aerodynamicznym PLB35-5521
Przyczepa laweta z burtami i plandeką ze skosem aerodynamicznym

Do Twojej dyspozycji są plandeki do pojazdów o różnych wielkościach. Dzięki temu znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego, jaki model przyczepy posiadasz.

Pasy transportowe

Odpowiednia ochrona transportowanego w przyczepie ładunku to absolutna podstawa. Jeżeli chcesz zabezpieczyć go przed wypadnięciem oraz ustabilizować, by np. nie doszło do uszkodzeń, zainwestuj w pasy transportowe.

Nie są one drogie i możesz dopasować je do różnych rodzajów przyczep. Traktuj to jako inwestycję, dzięki której unikniesz niepożądanych sytuacji na drodze.

Koło podporowe

Do najważniejszych akcesoriów dla przyczep zaliczamy także koła podporowe, które w przypadku naszych przyczep sprzedawane jest w standardzie. Natomiast jeżeli Twoja przyczepa go nie posiada, polecamy jak najszybszy zakup. Dzięki niemu nie tylko ułatwisz sobie manewrowanie, ale również o wiele szybciej podepniesz oraz ściągniesz przyczepę z haka.

Koło podporowe Jet Ski

Kliny do kół

Zestaw klinów blokujące koła przyczepyJeżeli często rozładowujesz swoją przyczepę albo nie używasz jej przez długi czas, niezbędnym rozwiązaniem, w jakie powinieneś się zaopatrzyć, są kliny do kół. Dzięki nim unikniesz ryzyka stoczenia się pojazdu i jego uszkodzenia. To koszt rzędu kilkudziesięciu złotych, dlatego zdecydowanie warto przemyśleć zakup tych akcesoriów.

Dodatkowe lusterko

Polecane jest zwłaszcza początkującym kierowcom, którzy dopiero rozpoczynają podróżowanie z przyczepą. Dzięki dodatkowemu lusterku zyskasz lepszą widoczność, co znacznie ułatwi Ci wiele manewrów – zwłaszcza parkowania i cofania.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

LORRIES zabezpieczenie antykradzieżowe do przyczep

Ostatnim rozwiązaniem, które polecamy wszystkim bez wyjątku, są blokady antykradzieżowe przeznaczone dla przyczep. Na rynku znajdziesz takie, które uniemożliwią ściągnięcie przyczepy z haka albo jej podpięcie. Zabezpieczy Cię to przed kradzieżą i pozwoli na spokojniejszy sen.

Blokady znajdziesz w wielu wariantach i przystępnych cenach. Polecamy je zwłaszcza tym właścicielom przyczep, którzy pozostawiają swoje pojazdy na długi czas bez opieki (np. na ogólnodostępnym parkingu).

Zobacz inne podobne wpisy

Poznaj nowy rodzaj przyczep w naszej ofercie - lekkie przyczepy platformy!

Jeśli szukasz lekkiej przyczepy platformy to koniecznie sprawdź PT75-2617. TO idealne rozwiązanie dla...

MOTORCYCLE SHOW 2023 za nami!

Trzy intensywne dni targów MOTORCYCLE SHOW w Ptak Warsaw Expo za nami! Tegoroczna edycja zebrała ponad...