Przyczepy

Strona główna / przyczepy

Przyczepy towarowe

Przyczepy towarowe to doskonałe rozwiązanie dla osób szukających łatwego i wygodnego sposobu transportu różnego rodzaju ładunków. Ich lekka, jednoosiowa konstrukcja zapewnia szybki oraz bezproblemowy załadunek i rozładunek. Dzięki temu zarówno osoby prywatne, jak i firmy mogą zaoszczędzić czas i włożyć mniej wysiłku przy przewozie mebli, urządzeń domowych czy ogrodowych. Wybierając przyczepę, warto zwrócić uwagę na jej ładowność, wymiary, rodzaj osi, jak również sposób mocowania ładunku.

Przyczepy towarowe do przewozu różnych ładunków

Przyczepy towarowe do przewozu ładunków dostępne w naszej ofercie są idealne dla osób potrzebujących bezpiecznego i efektywnego transportu różnych urządzeń. Sprawdzą się świetnie np. do transportu kosiarek – traktorków, zamiatarek czy myjek, potrzebnych do utrzymania porządku w ogrodach, na skwerach i boiskach. Problem z transportem urządzeń i sprzętów można łatwo rozwiązać dzięki naszym przyczepom! Łatwe w obsłudze, wyposażone w podłogę wykonaną z antypoślizgowej i wodoodpornej sklejki, zapewniającą stabilne ułożenie ładunku. Dodatkowo przyczepy dają możliwość pełnego uchylenia platformy, a także są wyposażone we wbudowany najazd, co ułatwia załadunek oraz rozładunek. Płaska, duża powierzchnia ładunkowa sprawia, że nasze przyczepy są niezwykle funkcjonalne. Natomiast koła znajdują się na zewnątrz platformy, po obu jej stronach, co sprawia, że jest ona dość nisko zawieszona nad ziemią. Wszystkie te cechy przyczep towarowych gwarantują łatwość obsługi, bezpieczny przewóz oraz szybki załadunek i rozładunek. Nasze przyczepy są w stanie pomieścić ładunki o różnych gabarytach, zajmujące powierzchnię nawet dwóch europalet. Wyposażone są również w uchwyty do pasów zabezpieczających ładunek przed przesuwaniem się w trakcie jazdy.

Wysoka jakość materiałów i wytrzymałe konstrukcje przyczep towarowych

Nasze przyczepy platformy towarowe charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz wytrzymałością. Wykorzystujemy tylko sprawdzone i trwałe materiały, które zapewniają długą żywotność oraz niezawodność przyczep. Cała platforma transportowa jest wykonana ze stali, natomiast wzmocniona konstrukcja ramy, wykonanej z profilu zamkniętego, gwarantuje stabilność oraz odporność na odkształcenia i uszkodzenia. Cynkowanie ogniowe z pasywacją zabezpiecza konstrukcję przed korozją oraz wzmacnia na wypadek uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo przyczepy są wyposażone w uchwyty do mocowania pasów transportowych, co zwiększa bezpieczeństwo przewożonych ładunków oraz w koło podporowe ułatwiające manewrowanie nimi na placu. Lampy LED na pojeździe zapewniają dobrą widoczność na drodze, a także cechują się długą żywotnością oraz mniejszym zużyciem energii niż standardowe oświetlenie.
Przyczepy towarowe oferowane przez naszą firmę są w pełni uchylne, co umożliwia łatwy załadunek i rozładunek. Dzięki temu przyczepy te są niezastąpioną pomocą w wielu firmach. Znajdują one również szerokie zastosowanie w użytku prywatnym. Są doskonałe do przewozu mebli, urządzeń domowych i ogrodowych, a ich stabilna i wytrzymała konstrukcja gwarantuje bezpieczny transport ładunków.

Wygodny i łatwy załadunek oraz rozładunek dzięki przyczepom towarowym

Przyczepy towarowe umożliwiają bezproblemowy przewóz maszyn i narzędzi ogrodowych, a także mebli, paczek czy palet. Dla większego komfortu użytkowania można je doposażyć w dodatkowe elementy, takie jak wciągarka ręczna, amortyzatory z mocowaniem czy koło zapasowe.

Duża powierzchnia ładunkowa oraz wiele zalet, takich jak wielozadaniowość, mobilność, łatwość i wygoda użytkowania, oszczędność czasu i kosztów czy łatwa obsługa sprawiają, że przyczepy towarowe są niezastąpionym rozwiązaniem transportowym zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających w różnych branżach.

Przy wyborze przyczepy towarowej należy zwrócić uwagę na jej ładowność, dopasowanie do rodzaju przewożonych towarów oraz wyposażenie w elementy zwiększające bezproblemowy przewóz. Warto rozważyć zakup przyczepy towarowej, jeśli działalność firmowa lub prywatna wymaga częstego przewożenia różnych ładunków, a najlepiej zrobić to szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Czy przyczepy towarowe wymagają specjalnego zezwolenia na kierowanie nimi?

Konieczność posiadania rozszerzonego prawa jazdy uzależniona jest od DMC przyczepy towarowej. W przypadku lekkich przyczepek o DMC do 750 kg (takich jak model PT75-2617) nie ma konieczności posiadania rozszerzonego prawa jazdy.

Jak dbać o przyczepy towarowe, aby przedłużyć ich żywotność?

Trwałość przyczep towarowych zależy przede wszystkim od jej odpowiedniego użytkowania i dbałości. Warto regularnie sprawdzać stan przyczepy, w szczególności hamulców, oświetlenia, kół i zawieszenia. Przed każdym wyjazdem dobrze sprawdzić ciśnienie w oponach. Jeżeli posiadamy przyczepę towarową ciężką (DMC powyżej 1000 kg) należy zadbać o regularne przeglądy techniczne, które przedłużą jej żywotność i zapewnią bezpieczeństwo podczas transportu. Więcej informacji o tym jak dbać o przyczepę znajdziecie tu: https://lorries.pl/konserwacja-i-serwisowanie-przyczep-oraz-haka-holowniczego-co-warto-wiedziec/.