Przyczepy

Strona główna / przyczepy

Przyczepy lawety

Bezpieczny i pewny sposób na przewiezienie auta dostarczają specjalnie do tego celu zaprojektowane przyczepy lawety. Sprawdzą się one zarówno do osobistego użytkowania przez entuzjastów motoryzacji, jak i firmy transportowe lub warsztaty samochodowe.

 

WYGODNY transport twojego SAMOCHODU

Nasze przyczepy posiadają solidną budowę. Rama oraz dyszel zostały wykonane z profili zamkniętych, co ma bezpośrednie przełożenie na wytrzymałość i stabilność konstrukcji.

W ofercie znajdziecie przyczepy w wersji standard, czyli z oddzielnymi trapami najazdowymi, standard z burtami oraz zintegrowane z najazdami w konstrukcji platformy.

Załadunek samochodu ułatwiony jest dzięki uchylnej rampie, pracującej w oparciu o hydrauliczne siłowniki, pozwalające stworzyć niski kąt nachylenia najazdów. Upraszcza to wjazd i zjazd pojazdu z przyczepy. Szeroka rampa pozwala na wprowadzenie i transport aut nawet o dużych gabarytach. Wśród naszych modeli znajdziecie rozwiązania z DMC do 3500 kg, o wymiarach od 4,5 do 5,5 metrów długości i ok. 2,1 metra szerokości.

W standardzie przyczepy lawety wyposażone są w koło podporowe, kliny pozwalające bezpiecznie zablokować jej koła, pełnowymiarowe koło zapasowe oraz wciągarkę ręczną. Można je także doposażyć w wypełnienie podłogi wykonane z aluminium lub sklejki, amortyzatory na osi, wciągarkę elektryczną, pompę hydrauliczną oraz zabudowę.

 

Lawety ZINTEGROWANE rozwiązanie

Przyczepa laweta zintegrowana posiada to samo wyposażenie co standardowy model. Różni się tylko najazdami, które w jej przypadku stanowią nierozłączną częścią rampy. Dzięki temu mamy większą wygodę w ich obsłudze, bo nie wymagają osobnego wysuwania i mocowania najazdów. Dodatkowo model zintegrowany wyposażony jest w system LIGHT SIDE, który odpowiada za uchylanie lamp tylnych, co zabezpiecza je przed ewentualnym uszkodzeniem w trakcie wprowadzania lub sprowadzania auta.

 

Lawety z burtami – Seria PLB

Standardowa laweta została wyposażona w aluminiowe burty boczne oraz pełną podłogę wykonaną ze sklejki antypoślizgowej. Opcja ta pozwala na dalszą rozbudowę funkcjonalności przyczepy o zabudowę twardą. Dzięki temu powstaje idealny pojazd do transportu zamkniętego, np. pojazdów sportowych czy kolekcjonerskich. Oprócz tego istni

Lorries przyczepy ocynkowane

Trwałość i wytrzymałość

Ramy i dyszle przyczep poddawane są procesowi cynkowania ogniowego, dzięki temu stal otrzymuje warstwę ochronną, która wzmacnia ją przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz korozją.

Kilka faktów o powierzchni ocynkowanej:

  1. Należy ją myć, w szczególności po kontakcie z solą drogową lub chemikaliami.
  2. Należy systematycznie konserwować elementy cynkowane.
  3. Powłoka cynkowana lekko zmienia swój kolor i matowieje w miarę upływu czasu. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na właściwości antykorozyjne pojazdu.