Szukaj
Close this search box.

Przyczepa laweta z burtami – dlaczego to dobre rozwiązanie dla właścicieli aut zabytkowych?

# # #

Przyczepa laweta z burtami – dlaczego to dobre rozwiązanie dla właścicieli aut zabytkowych?

W dzisiejszych czasach, kiedy motoryzacja dynamicznie ewoluuje i nowoczesne pojazdy wciąż pojawiają się na drogach, pasja do aut zabytkowych nadal zachwyca entuzjastów na całym świecie. Jednak właściciele tych perełek często napotykają na wyzwania związane z transportem swoich cennych skarbów. W artykule tym przyjrzymy się dlaczego przyczepa laweta z burtami stanowi doskonałe rozwiązanie dla właścicieli aut zabytkowych, zapewniając nie tylko bezpieczny transport, ale również wygodę i komfort dla samochodów, które zapisane są w historii motoryzacji.

Dlaczego przyczepa laweta z burtami?

Głównym powodem, dla którego przyczepa laweta z burtami jest idealnym środkiem przewozu dla aut zabytkowych, jest bezpieczeństwo. Te wyjątkowe pojazdy wymagają szczególnej ochrony podczas transportu, ponieważ są często wrażliwe na warunki drogowe. Przyczepa laweta z burtami zapewnia dodatkową ochronę przed przypadkowymi uszkodzeniami, zabezpieczając zabytkowe auta przed kamieniami, błotem i innymi potencjalnie szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. 

Przyczepa laweta z burtami i plandeką 

Inwestując w przyczepę lawetę z burtami warto ją także doposażyć w wysoką plandekę ze skosem aerodynamicznym. Jej główną zaletą jest redukcja oporu powietrza podczas jazdy, co przekłada się na zmniejszenie zużycia paliwa przez holowane auto. Dodatkowo plandeka skutecznie zabezpiecza przewożony ładunek przed deszczem, śniegiem, błotem i innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi. To ważne, szczególnie gdy przewozimy wartościowe, wrażliwe na wilgoć czy zabrudzenia, pojazdy zabytkowe.

przyczepa laweta z burtami i plandeką ze skosem aerodynamicznym

Zalety przyczepy lawety z burtami

Przyczepy lawety z burtami posiadają hydrauliczne systemy podnoszenia i opuszczania platformy oraz dodatkowe najazdy, które ułatwiają załadunek i rozładunek aut zabytkowych. Właściciele nie muszą się martwić o szkody, jakie mogą zostać wyrządzone przy załadunku na rampie. Dzięki temu proces ten jest szybszy, bardziej wygodny i mniej kłopotliwy.

Dzięki konstrukcji z burtami, przyczepy lawety oferują dodatkową stabilność podczas jazdy. To istotne, zwłaszcza jeśli podróż prowadzi przez kręte i nierówne drogi. Właściciele aut zabytkowych mogą mieć pewność, że ich cenne pojazdy pozostaną nienaruszone nawet na wyboistych trasach.

Jak wybrać odpowiednią przyczepę lawetę z burtami?

Przy wyborze przyczepy lawety z burtami kluczowym czynnikiem jest jej nośność. Właściciele aut zabytkowych powinni dokładnie sprawdzić, czy przyczepa jest w stanie udźwignąć wagę ich pojazdu, aby uniknąć problemów podczas transportu. Drugim istotnym aspektem jest wymiar auta, które ma być na niej transportowany, chodzi tu przede wszystkim o jego długość. Co ważne, przyczepy lawety z burtami mają różne rozmiary. Szukając rozwiązania dla siebie znajdziesz zarówno pojazdy o długości platformy załadunkowej o długości 4,5 metra, jak i dłuższe nawet do 5,5 metrów. 

Pamiętaj! Kupując przyczepę lawetę z burtami zorientuj się także, czy posiada ona możliwość przymocowania wysokiej plandeki ze skosem aerodynamicznym. 

Zobacz inne podobne wpisy

Dlaczego profesjonalna przyczepa do transportu maszyn budowlanych jest niezbędna w każdej firmie budowlanej?

Jaki jest klucz do sukcesu na rynku budowlanym? W obliczu rosnącej konkurencji na dynamicznie zmieniającym...

Potrzebujesz przyczepy by przewieźć szpule kablowe?

Jak wybrać odpowiednią przyczepę kablową? Jesteś w trakcie budowy a może planujesz remont i wiesz, że...