W jaki sposób zabezpieczyć przyczepę przed kradzieżą?

# #

W jaki sposób zabezpieczyć przyczepę przed kradzieżą?

W sytuacji, kiedy mierzymy się z koniecznością przewożenia sporych ładunków, wiele osób podejmuje decyzje o zakupie przyczepy. Pojawia się jednak konieczność jej zabezpieczenia przed kradzieżą, zwłaszcza w czasie postoju. Ma to ogromne znaczenie szczególnie wtedy, kiedy pojazd z przyczepą bądź sama przyczepa są zaparkowane poza posesją, na nieogrodzonym podwórku czy poza zamykanym garażem. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są sposoby na zabezpieczenie przyczepy przed kradzieżą.

blokada przyczepy zabezpieczenie przed kradzieżą

Przyczepka podpięta pod samochód – jak ją zabezpieczyć przed złodziejem?

Przyczepa samochodowa to dość kosztowny element, dlatego może paść ofiarą złodziei bez względu na to, czy będzie podpięta do auta, czy nie. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z przyczepą podpiętą pod samochód, warto pomyśleć o mechanicznej blokadzie dźwigni zwalniającej zatrzask, który zamyka się na kuli haka. Zatrzask powinien posiadać zamek i być wykonany z trwałego materiału. Dzięki temu dużo trudniej będzie zniszczyć dane zabezpieczenie osobie trzeciej. W sprzedaży są również specjalne obejmy, które blokują możliwość zdjęcia dyszla przyczepy z kuli. Pozwalają również na umieszczenia kłódki w celu zablokowania mechanizmu zwalniania zaczepu. 

Zabezpieczenie odpiętej przyczepy przed kradzieżą 

W momencie, gdy pozostawiamy naszą przyczepę samą, niepodpiętą do auta, np. na parkingu, powinniśmy ją dobrze zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą. Najbardziej radykalnym rozwiązaniem jest zastosowanie blokady na koło, które stosuje np. straż miejska. Dostępne są różnorodne mechanizmy, które mogą pomóc uchronić przyczepę przed kradzieżą. Można tu również wykorzystać urządzenia elektroniczne, a także blokady mechaniczne. Należy skupić się na tym, aby osoba, która dokonuje kradzieży, nie miała możliwości podłączenia przyczepy do auta. Najlepiej wybrać specjalistyczne blokady, które zakłada się na dyszel. Blokady takie posiadają zamki, które nie pozwalają na rozłączenie ich z przyczepką. Jako zabezpieczenie przyczepy przed kradzieżą stosuje się także osłony. Nakłada się je na końcówkę dyszla, zasłaniając tym samym miejsce, które pozwala na podłączenie przyczepy do auta.

Zobacz inne podobne wpisy

Dlaczego profesjonalna przyczepa do transportu maszyn budowlanych jest niezbędna w każdej firmie budowlanej?

Jaki jest klucz do sukcesu na rynku budowlanym? W obliczu rosnącej konkurencji na dynamicznie zmieniającym...

Potrzebujesz przyczepy by przewieźć szpule kablowe?

Jak wybrać odpowiednią przyczepę kablową? Jesteś w trakcie budowy a może planujesz remont i wiesz, że...