Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.

Jaka przyczepa do minikoparki będzie najlepsza?

# # #

Jaka przyczepa do minikoparki będzie najlepsza?

Minikoparka to niezwykle użyteczny sprzęt szeroko wykorzystywany na rozmaitych budowach prywatnych oraz przy większych inwestycjach. Możesz potrzebować jej do prac budowlanych, remontowych, instalacyjnych oraz brukarskich. Są to maszyny niezwykle funkcjonalne, o niskich kosztach serwisowania i eksploatacji. Pozwalają dotrzeć tam, gdzie wielkogabarytowe pojazdy budowlane nie mają szans. Dziś postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka będzie najlepsza przyczepa na minikoparkę, która pomoże ją bezpiecznie przewieźć na miejsce docelowe.

Podstawy prawne wyboru przyczepy na minikoparkę

Maszyny budowlane, takie jak minikoparki, nie mogą poruszać się samodzielnie w ruchu drogowym. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom są one jednak bardzo łatwe w transporcie. Wszystkie kwestie związane ze sposobem przewozu minikoparek określają przepisy Kodeksu Drogowego. Zgodnie z prawem należy użyć odpowiednio dobranej przyczepy budowlanej. Powinna ona zostać dopasowana do:

  • dopuszczalnej masy całkowitej (DMC) pojazdu,
  • masy koparki,
  • posiadanych uprawnień,
  • oraz dopuszczalnej masy całkowitej (DMC) przyczepy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przyczepy na minikoparkę?

Jeżeli chcesz zainwestować w przyczepę budowlaną powinieneś się przede wszystkim zastanowić jakiego rodzaju, wielkości oraz wagi ładunki będziesz na niej przewoził. To w dużej mierze wskaże Ci jaki gabaryt i DMC przyczepy budowlanej powinieneś wybrać.

Ponieważ na Twoją przyczepkę będą niewątpliwie czekały wymagające wyzwania, powinna ona posiadać stabilny najazd, mocną konstrukcję i solidne podpory. W Lorries dbamy o każdy szczegół od etapu projektowania, po montaż i ich profesjonalne wykończenie. Stawiamy na jakość, niezawodność oraz funkcjonalność. Dla profesjonalistów stworzyliśmy bogatą ofertę, w której znaleźć można również wysokiej klasy przyczepy na minikoparki. Wśród naszych rozwiązań znajdziecie dwie linie przyczep budowlanych: TM pod mniejsze sprzęty budowlane (tu DMC waha się od 1000 do 1800 kg) oraz TPM, których DMC waha się od 2000 do 3500 kg. Na potrzeby niniejszego artykuły wybraliśmy dwa popularne modele, które porównamy: TM18 oraz TPM35.

Przyczepa do przewozu maszyn budowlanych TM18
Przyczepa TM18
Duża przyczepa do transportu sprzętu budowlanego TPM35 ze złożonym najazdem
Przyczepa TPM35

Wybierz jaka przyczepa na minikoparkę będzie najlepsza dla Ciebie. Porównanie modeli.

Istnieje szereg parametrów, które należy uwzględnić przy wyborze odpowiedniej przyczepy na minikoparkę. Jeśli potrzebujesz przewieźć standardową koparkę w wersji mini o wadze do 1,4 tony, to przyczepa TM18 będzie dobrym wyborem. Jednoosiowy model o wymiarach zewnętrznych 1880x4163x2003 mm, ładowności 1446 kg oraz DMC 1800 kg sprawdzi się w dowozie sprzętów o maksymalnej długości 2530 mm i szerokości 1404 mm. Natomiast do bardziej masywnych sprzętów, gdy potrzebna jest większa powierzchnia załadunku, lepszym wyborem będzie przyczepa budowlana TPM35-3617. To największa z naszego asortymentu dwuosiowa przyczepka. Ma ona ładowność aż 2694 kg, DMC 3500 kg, a wymiary 2434x5664x1780 mm. Może przewozić znacznie większe gabarytowo maszyny takie jak traktorki, minikoparki oraz zagęszczarki.

Obydwa modele posiadają solidne hamulce postojowe i najazdowe oraz koła podporowe. Wzmocnione trapy najazdowe z blokadami o niskim kącie nachylenia odpowiednio 19° dla TM 18, a 20° dla TPM35-3617 zapewniają bezpieczny i sprawny załadunek oraz rozładunek. Wodoodporna, antypoślizgowa podłoga wraz z przymocowanymi na stałe 8 uchwytami do unieruchomienia sprzętu gwarantują, że ładunek nie zmieni swojego położenia na przyczepie nawet w trakcie długiego transportu po nierównej drodze.

Duża przyczepka budowlana TPM35-3617 posiada w standardowym wyposażeniu tylne lampy LED, klin do blokady kół, stopnie oraz skrzynkę narzędziową. W rozszerzonej wersji jest także system płukania bębnów oraz blokada antywłamaniowa. Zwolennicy mniejszej TM18 mogą także dokupić dodatkowe elementy i podnieść komfort użytkowania przyczepki na minikoparkę.

Porównanie najważniejszych parametrów TM18 i TPM35:

Dane techniczneModel TM18Model TPM35
DMC (kg)18003500
Masa własna (kg)354806
Ładowność (kg)14462694
Maksymalna długość powierzchni załadunku (mm)25273619
Maksymalna szerokość powierzchni załadunku (mm)14041756
Liczba osi12
Rodzaj osiHamowanaHamowana
Kąt najazdu19o20o


Bez względu na rozmiar Twoich potrzeb u nas znajdziesz odpowiedni sprzęt do realizacji swoich planów. Skorzystaj z czytelnych zestawień specyfikacji technicznej każdej z przyczepek na minikoparki i wybierz rozwiązanie optymalne pod względem użyteczności i kosztu. Wszystkie przyczepki na minikoparki Lorries, bez względu na model, spełniają najwyższe standardy i są najlepszą inwestycją na lata.

Zobacz inne podobne wpisy

Dlaczego profesjonalna przyczepa do transportu maszyn budowlanych jest niezbędna w każdej firmie budowlanej?

Jaki jest klucz do sukcesu na rynku budowlanym? W obliczu rosnącej konkurencji na dynamicznie zmieniającym...

Potrzebujesz przyczepy by przewieźć szpule kablowe?

Jak wybrać odpowiednią przyczepę kablową? Jesteś w trakcie budowy a może planujesz remont i wiesz, że...