Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.

Czym się kierować przy wyborze przyczepy do przewozu motocykli?

# # #

Czym się kierować przy wyborze przyczepy do przewozu motocykli?

Każdą, nawet najdłuższą drogę najlepiej jest pokonać na dwóch kółkach. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Usterka w trasie czy konieczność przewiezienia dopiero kupionego sprzętu – to tylko niektóre z sytuacji, w których motocykl będzie wymagał transportu. Dysponując autem dostawczym, możesz je właśnie w tym celu wykorzystać.  Z wielu powodów nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie.

Dużo lepiej zrobisz kupując dedykowaną przyczepę. W ten sposób dobrze zabezpieczysz swój motocykl przed uszkodzeniem podczas jazdy i bezpiecznie przewieziesz go w wybrane miejsce.Jak wybrać przyczepkę motocyklową? Uwaga – ważna jest waga!

W pierwszej kolejności na tapetę bierzemy masę przyczepki. Ta oczywiście powinna być jak najniższa, bo każdy dodatkowy „balast” oznacza między innymi zwiększone zużycie paliwa, o utracie energii podczas manewrowania przyczepką nie podpiętą do auta nie wspominając. Dlatego warto wybierać modele wykonane ze sprawdzonych materiałów o niewielkiej wadze, a jednocześnie na tyle wytrzymałych, by nie uszkodziły się pod ciężarem motocykla i zapewniły mu odpowiednią ochronę.

Pod tym względem bardzo dobrze wypada blacha aluminiowa wykorzystywana jako podłoga – lekka, antypoślizgowa, wytrzymała, na której przewożony jest motocykl. Podobnie dobrze wpisują się w tą zasadę rury stalowe, gdyż powstała z nich rama charakteryzuje się dużą wytrzymałością.


Przyczepka pod motocykl – mocowania

To, co z punktu widzenia bezpieczeństwa motocykla oraz twojego i innych użytkowników drogi jest najważniejsze, to na pewno mocowanie na czas transportu. Jedna z zasad mówi o tym, by jednoślad przewozić w pozycji pionowej, unikając w ten sposób wycieku płynów eksploatacyjnych.

Dobra przyczepa powinna umożliwiać jak najlepsze zabezpieczenie motocykla. Im większa będzie ilość miejsc, w których będziesz mógł go przypiąć, tym stabilniej i pewniej go przewieziesz. Dodatkowo zarówno przednie, jak i tylne koło twojego jednośladu powinno być odpowiednio usztywnione. Dlatego upewnij się, że wybrana przez Ciebie przyczepa będzie posiadać prowadnice, w których można umieścić koła pojazdu.


Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze przyczepy motocyklowej?

Pamiętaj najwygodniej wprowadza się pojazd na przyczepę w pełni uchylną lub po dodatkowych najazdach. Jeśli będzie ona wyposażona w „ruchomą” podłogę tym łatwiej i wygodniej poradzisz sobie z umiejscowieniem na niej swojego jednośladu. Ponadto upewnij się jakie oświetlenie posiada. W przypadku lamp LED masz gwarancję ich jakości i trwałości, w porównaniu do tradycyjnych świateł.

Większość motocyklistów chciałoby mieć przyczepę dedykowaną pod ich jednoślad, ale problemem staje się miejsce do jej przechowywania. Nawet jeśli mają garaż, przestrzeń jaką zajmuje przyczepa jest zbyt duża. I tu pojawia się rozwiązanie, które posiadają tylko nieliczne modele – możliwość jej składania (tzw. system HALF-FOLD). Rozwiązanie proste i bardzo praktyczne. Po złożeniu przyczepy na pół i postawieniu jej pionowo, zajmuje ona stosunkowo niewiele miejsca, porównywalnie do szafy lub regału z półkami.

Zobacz jak działa system HALF FOLD

Funkcjonalność to nie wszystko!

Nie zapominajmy także o wyglądzie przyczepy. Jeżeli inwestujemy nasze pieniądze w przyczepę, na której będzie przewożony drogi motocykl, to powinna się ona także wyróżniać designem. Nowoczesny kształt, ciekawe wykończenie kolorystyczne, np. w czerni (lub innym wybranym kolorze) oraz możliwość wyposażenia jej w aluminiowe felgi to elementy wizualne, które ucieszą i przyciągną oko każdego fana sportów motocyklowych i nie tylko.

Przyczepa motocyklowa LORRIES
Przyczepa motocyklowa LORRIES
Przyczepa motocyklowa LORRIES

Zobacz inne podobne wpisy

Dlaczego profesjonalna przyczepa do transportu maszyn budowlanych jest niezbędna w każdej firmie budowlanej?

Jaki jest klucz do sukcesu na rynku budowlanym? W obliczu rosnącej konkurencji na dynamicznie zmieniającym...

Potrzebujesz przyczepy by przewieźć szpule kablowe?

Jak wybrać odpowiednią przyczepę kablową? Jesteś w trakcie budowy a może planujesz remont i wiesz, że...