Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.

Przyczepka burtowa – w co warto ją wyposażyć?

# # # # #

Przyczepka burtowa – w co warto ją wyposażyć?

Przyczepki burtowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem – zarówno wśród osób prywatnych, jak też właścicieli firm. Są lekkie, proste w prowadzeniu oraz uniwersalne w zastosowaniu – dzięki nim bezpiecznie przetransportujesz różnego rodzaju sprzęty, materiały czy odpady. Aby dostosować burtówkę do własnych potrzeb, warto poznać dodatkowe akcesoria, dzięki którym stanie się ona jeszcze bardziej funkcjonalna. Oto te, które są najczęściej wybierane przez klientów!

Różne typy zabudowy przyczepki burtowej

W standardowym wyposażeniu każdej przyczepy burtowej znajdują się zaczepy, które umożliwiają bezpieczne przewożenie różnych przedmiotów, antypoślizgowe i wodoodporne podłogi, a także wytrzymałe koła podporowe.

Kupując burtówkę możesz ją doposażyć w dodatkowe rozwiązania. Mowa tu zwłaszcza o różnych typach zabudowy. Jaki masz wybór?

Plandeka płaska

Jest to rozwiązanie, dzięki któremu bezpiecznie przetransportujesz sypkie, luźne oraz lekkie materiały, takie jak piasek, cement, liście, a nawet papier czy kartony. Z jednej strony zabezpieczysz je przed czynnikami zewnętrznymi i ustabilizujesz, a z drugiej zyskasz pełną dyskrecję.

Dodatkową korzyścią stosowania plandeki płaskiej na burtówce jest redukcja oporów powietrza w czasie jazdy, co prowadzi do mniejszego spalania.

Lekka przyczepa burtowa jednoosiowa z plandeką niską

Plandeka na stelażu

Dzięki plandece na stelażu zyskujesz więcej przestrzeni do składowania różnego rodzaju przedmiotów. Mogą to być sprzęty, meble, a nawet niestandardowe pod względem kształtów czy wymiarów towary.

Również takie rozwiązanie skutecznie chroni transportowane mienie na przyczepie burtowej. Dzięki niej ładunek będzie zabezpieczony zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i deszczem, wiatrem czy innymi czynnikami zewnętrznymi.

Lekka przyczepa burtowa jednoosiowa z plandeką

Nadstawka burtowa pełna

Kolejnym rozwiązaniem dla przyczepek burtowych jest specjalna nadstawka, która znacznie zwiększy możliwości transportowe. Dzięki niej zyskasz dodatkową przestrzeń. Pozwoli to przewozić więcej towarów – również tych wyższych, które bez nadstawki mogłyby wypaść z przyczepy burtowej.

Do nastawki można z łatwością zamocować plandekę płaską, co jeszcze bardziej zwiększa Twoje możliwości transportowe.

Lekka przyczepa burtowa jednoosiowa z nadstawką burtową pełną

Nadstawka burtowa perforowana

Ten rodzaj nadstawki posiada otwory, które zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, umożliwiając przewożenie towarów, które tego wymagają. Dzięki zastosowaniu w produkcji blachy ocynkowanej jest to rozwiązanie niezwykle odporne na urazy mechaniczne oraz działanie korozji.

Lekka przyczepa burtowa jednoosiowa z nadstawką ażurową

Reling przedni

Dzięki zamontowaniu relingu zyskasz możliwość bezpieczniejszego przewożenia sprzętu sportowego, np. desek windsurfingowych, żagli i nie tylko. Może być łatwo montowany i zdejmowany – w zależności od indywidualnych potrzeb.

Lekka przyczepa burtowa jednoosiowa z relingiem przednim

Przyczepka burtowa – inne przydatne rozwiązania

Przyczepkę burtową można wyposażyć w wiele innych rozwiązań, które zwiększają bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz komfort użytkownika. Oto 3 polecane akcesoria!

Koło zapasowe

Jest to rozwiązanie niezbędne zwłaszcza dla tych osób, które bardzo często korzystają ze swojej burtówki – np. do celów zawodowych. Podczas pokonywania wielu kilometrów nietrudno o niepożądane sytuacje, jak choćby uszkodzenie koła.

W takiej sytuacji to zapasowe będzie niezbędne i pozwoli Ci bez problemu kontynuować dalszą podróż.

Stalowe trapy najazdowe

Dzięki nim zyskasz możliwość łatwiejszego umieszczania na przyczepie burtowej maszyn czy pojazdów wyposażonych w koła – trapy wytrzymają nawet duże obciążenie, znacznie ułatwiając Ci załadunek i rozładunek.

Wykonane są z wysokogatunkowej stali i zostały zabezpieczone przed korozją warstwą ocynku, dzięki czemu będą służyły przez wiele lat.

Światła typu LED

Zapewniają one doskonałą widoczność i tym samym zwiększają bezpieczeństwo na trasie. Co więcej, są o wiele bardziej żywotne od tradycyjnych świateł i energooszczędne, dlatego decyduje się na nie coraz większa liczba właścicieli przyczep burtowych.

W naszej ofercie znajdziesz wszystkie wymienione wyżej akcesoria. Wystarczy, że podczas zakupu poinformujesz dealera, które z nich chcesz dokupić.

Zobacz inne podobne wpisy

Dlaczego profesjonalna przyczepa do transportu maszyn budowlanych jest niezbędna w każdej firmie budowlanej?

Jaki jest klucz do sukcesu na rynku budowlanym? W obliczu rosnącej konkurencji na dynamicznie zmieniającym...

Potrzebujesz przyczepy by przewieźć szpule kablowe?

Jak wybrać odpowiednią przyczepę kablową? Jesteś w trakcie budowy a może planujesz remont i wiesz, że...