Jak dobrze zaplanować transport maszyn budowlanych?

# # # #

Jak dobrze zaplanować transport maszyn budowlanych?

O ile wszelkiego rodzaju meble czy narzędzia można z łatwością przewieźć samochodem dostawczym, o tyle transport maszyn budowlanych nie jest taką prostą sprawą. Należy go odpowiednio zaplanować i skorzystać ze specjalnych przyczep, dzięki którym możliwe będzie bezpieczne przewiezienie drogocennego sprzętu nawet w najbardziej odległe miejsce. Oto wszystko, o czym warto pamiętać podczas takiego transportu!

Przede wszystkim – postaw na odpowiednią przyczepę

W niektórych przypadkach do transportu maszyn budowlanych nie trzeba wykorzystywać specjalnych przyczep. Część z nich może poruszać się na własnych kołach, co sprawdza się jednak wyłącznie na (bardzo) niewielkich dystansach.

Jeżeli konieczne jest przemieszczenie ciężkiego sprzętu w miejsce oddalone o kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów, trzeba skorzystać ze specjalnego środka transportu. Tym najlepszym będzie oczywiście przyczepa – maszynę przymocowuje się do niej za pomocą specjalnych pasów transportowych. Pozwala to na jej bezpieczne przewiezienie. Tego rodzaju rozwiązania są stabilne, zapewniają przewożonym sprzętom pełne bezpieczeństwo, a kierowcom komfort jazdy.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno przyczepy do przewozu maszyn, które sprawdzą się w transporcie lżejszych maszyn budowlanych (z DMC do 1000 kg), jak też tych największych gabarytowo (z DMC do 3500 kg). Wyposażone w specjalne uchwyty mocujące do pasów i szerokie trapy o małych kątach najazdu, pozwolą na bezproblemowy i bezpieczny załadunek każdej maszyny.

Bezpieczny załadunek to podstawa

Samo osadzenie maszyny budowlanej jest również niezwykle istotne i stanowi pewne wyzwanie. Kilkutonowe sprzęty wymagają skorzystania z odpowiednich rozwiązań – przede wszystkim różnego rodzaju wciągarek. Jeżeli występuje problem z załadunkiem, np. związany z gabarytami czy kształtem maszyn, istnieje możliwość ich częściowego rozmontowania.

Nie zapominaj o przepisach bezpieczeństwa

Planując transport maszyny budowlanej, nie można zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Pamiętaj przede wszystkim o:

  • sprawdzeniu wagi maszyny i dostosowaniu pod jej kątem przyczepy. Ww przypadku maszyn ważących ok. 2000 kg, niewłaściwe będą, np. przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej do 1000 kg;
  • odpowiednim umiejscowieniu maszyny, by nie stwarzała ona niebezpieczeństwa w czasie jazdy;
  • skorzystaniu z przyczepy, która posiada stosowny certyfikat, a także systemy mocowań z homologacją – właśnie takie rozwiązania znajdziesz w naszej ofercie.

Masz pytania dotyczące wyboru odpowiedniej przyczepy do transportu maszyn? Skontaktuj się z naszymi dealerami, pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu!

Zobacz inne podobne wpisy

Poznaj nowy rodzaj przyczep w naszej ofercie - lekkie przyczepy platformy!

Jeśli szukasz lekkiej przyczepy platformy to koniecznie sprawdź PT75-2617. TO idealne rozwiązanie dla...

MOTORCYCLE SHOW 2023 za nami!

Trzy intensywne dni targów MOTORCYCLE SHOW w Ptak Warsaw Expo za nami! Tegoroczna edycja zebrała ponad...