Remorques

Accueil / Remorques

Przyczepy budowlane

Wykonawcy prac budowlanych oraz firmy zajmujące się wypożyczaniem sprzętu budowlanego wymagają specjalnych środków transportu, które zabezpieczą ładunek oraz zagwarantują jego stabilny i pewny transport. W takim wypadku, należy zdecydować się na pojazd do zadań nietypowych, czyli przyczepę budowlaną, która nie tylko przewiezie minikoparkę, walec czy inne urządzenie, ale także zapewni ich wygodny i łatwy załadunek i rozładunek. Przyczepa budowlana przystosowana jest do przewozu bagaży o większych gabarytach i wadze, wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, ma wzmocnioną konstrukcję ramy oraz odpowiednie uchwyty do mocowania pasów transportowych, pozwalające stabilnie przymocować ładunek.

Une solution fiable pour les professionnels

Niezależnie od modelu każda z naszych przyczep budowlanych wyposażona jest w trap o niskim kącie najazdu, co ułatwia wprowadzenie maszyny. Podłoga wykonana jest z grubej sklejki, która oprócz właściwości wodoodpornych, jest również antypoślizgowa, co dodatkowo zapewnia stabilny transport ładunku. Przyczepy budowlane wyposażone są w mocniejsze i bardziej wytrzymałe niż standardowo koła podporowe. Posiadają koło zapasowe oraz kliny do blokowania kół jezdnych.

Modele przyczep do transportu maszyn

Należy zaznaczyć, że nasze przyczepy do transportu sprzętu budowlanego powstały w odpowiedzi na sugestie przekazywane nam przez firmy budowlane, które na co dzień pracują z cięższymi sprzętami i zajmują się ich transportem. Stąd też oferowane modele przyczep budowlanych wyróżniają się nie tylko wspomnianą już, przemyślaną budową, ale również niezwykłą trwałością i solidnością. To wszystko powoduje, że przyczepy Lorries umożliwiające bezpieczny transport de machines są tak często wybierane przez właścicieli wielu przedsiębiorstw, którzy ze względu na specyfikę swojej pracy potrzebują przyczepy zdolnej do bezpiecznego przewozu różnych maszyn.

Co istotne, maszynę budowlaną taką jak walec, minikoparka, miniżuraw i inne należy przewozić na przyczepie budowlanej faktycznie do tego przystosowanej. Jest to podyktowane m.in. ich dużą wagą, ale również wymagającymi warunkami pracy – np. transport maszyny z placu budowy. Stąd też przyczepy zapewniające transport maszyn przemysłowych, transport maszyn rolniczych, czy też transport maszyn budowlanych znajdujące się na tej podstronie są wyborem, który z pewnością usatysfakcjonuje każdą osobę.

W naszej ofercie przyczep do transportu maszyn uwzględniliśmy m.in. takie modele jak construction trailer TM10, TM13, TM15 czy też TM18. Są to przyczepy jednoosiowe, które mają wiele cech wspólnych, a różnice między nimi pozwolą na dokonanie zakupu tej, która spełnia nasze indywidualne oczekiwania. Wspomniane modele są odpowiednikami typowych, profesjonalnych przyczep dla przedsiębiorstw budowlanych. Różnią się m.in. dopuszczalną masą całkowitą (1000 kg, 1300 kg, 1500 kg, 1800 kg). Każdy z wymienionych modeli przyczep do transportu maszyn posiada dyszel, który stanowi integralną część ramy. Załadunek dowolnej maszyny i jej transport jest niezwykle wygodny i komfortowy. Odpowiedzialny jest za to wspomniany już trap najazdowy, ale również obecność 8 uchwytów przeznaczonych do mocowania ładunku, które znajdują się po bokach przyczepy. Ich cechą charakterystyczną jest solidna konstrukcja. Ramę opisywanych przyczep do transportu maszyn wzmocniono specjalną kratownicą i dwiema podłużnicami.

Wśród produkowanych przez nas przyczep znajdziecie także duże, dwuosiowe przyczepy budowlane, przeznaczone do cięższych maszyn i urządzeń. Jest to linia TPM, a wśród niej m.in. TPM35-3617, czy też TPM20-2612. Pierwszy z wymienionych, model TPM35-3617, charakteryzuje się największą ładownością i największymi gabarytami ze wszystkich przyczep TPM. To construction trailer dwuosiowa, w standardzie posiada wbudowany hamulec najazdowy oraz postojowy. Z jej pomocą bezpiecznie przewieziemy traktory, miniżurawie, czy też minikoparki. Można umieścić na niej ładunek o masie blisko 2700 kg, długości ponad 3,5 i szerokości 1,75 metra. Z kolei drugi z wymienionych modeli, przyczepa TPM20-2612, jest najmniejszą z dwuosiowych przyczep – waży 587 kg, pomieści ładunek o masie ponad 1400 kg, długości ponad 2,6 i szerokości 1,25 metra. Jej konstrukcję, tak jak pozostałych modeli, pokryto warstwą ocynku ogniowego, która skutecznie zabezpiecza przed korozją, jak i lekkimi, mechanicznymi uszkodzeniami.

Przyczepy budowlane – solidne i odporne na działanie czynników zewnętrznych

Przyczepy budowlane do transportu maszyn od Lorries wyróżniają się też dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Ich elementy zabezpieczono przed korozją poprzez cynkowanie ogniowe, które zwiększa wytrzymałość na tarcie i mogące wystąpić uderzenia. Tym samym jest to jeden z elementów wpływających na to, że nasze przyczepy m.in. do transportu maszyn budowlanych, czy też przeznaczone na transport maszyn leśnych nadają się do użytku nawet w bardzo wymagającym środowisku pracy. Obecność hamulca najazdowego oraz postojowego przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas użytkowania przyczepy. Hamulec najazdowy znacząco skraca drogę hamowania, a hamulec postojowy odpowiada za zabezpieczenie pojazdu znajdującego się na parkingu. Dzięki solidnym uchwytom zamykającym przewożona maszyna jest zawsze bezpieczna. Warto wspomnieć również o nowych rozwiązaniach do dużych przyczep, do których należą np. plandeki, burty, czy nadstawki. Plandeka pozwoli na skuteczne zabezpieczenie ładunku, a burta jego stabilne utrzymanie. Przyczepa budowlana z burtą bardzo dobrze sprawdzi się np. podczas przewozu drobnych materiałów. Istnieje również możliwość zamówienia przyczepy z burtami podwójnymi, pełnymi, czy siatkowymi.

Aby wybrać przyczepę do transportu sprzętu budowlanego spełniającą wszystkie wymagania, należy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami, takimi jak m.in. dopuszczalna masa całkowita, ładowność, maksymalna długość i szerokość załadunku, rodzaj osi, rodzaj kół i kąt najazdu. Wszystkie są podane na podstronach dedykowanych konkretnej przyczepie.

Trwałość i wytrzymałość przyczep budowlanych

Les châssis, timons et la rampe de chargement de toutes nos remorques subissent le processus de galvanisation à chaud pour conférer à l'acier une couche protectrice qui le renforce contre les dommages mécaniques et la corrosion.

Quelques faits sur la surface galvanisée:

  1. Elle doit être lavée, en particulier après avoir été en contact avec du sel de déneigement ou des produits chimiques.
  2. Les éléments galvanisés doivent être régulièrement entretenus.
  3. Avec le temps, le revêtement galvanisé change légèrement de couleur et devient terne. Toutefois, cela n'affecte en rien les propriétés anticorrosion du véhicule.