Porządki w ogrodzie – dlaczego warto mieć własną przyczepę samochodową?

# # # #

Prace w przydomowym ogródku to nie tylko sadzenie pięknych kwiatów i doglądanie zielnika. To także ścinanie drzew, a czasem i zmiany w architekturze działki, łączące się z robieniem skalniaków, nowych rabat czy oczek wodnych. Wszystko to wymaga używania określonych sprzętów, zwożenia do ogrodu nowej ziemi czy wywożenia wyciętych krzaków i gałęzi. Aby móc to robić swobodnie, komfortowo i wygodnie, warto zaopatrzyć się we własną przyczepę samochodową.

 

Przyczepa burtowa – niezbędnik każdego ogrodnika

Łatwo wyobrazić sobie sytuację, kiedy ładując do samochodu kolejne worki z ziemią, jego nadkola osiadają coraz niżej. Pojawia się dylemat – jeździć kilka razy czy liczyć, że poczciwy samochód jednak wytrzyma taką nośność? Ryzyko, niestety, nie zawsze się opłaca. Ale większy problem pojawia się wtedy, kiedy zachodzi konieczność wywiezienia z ogródka różnych rzeczy, takich jak ucięte gałęzie czy krzaki. Właśnie w takich chwilach przyczepa burtowa okaże się po prostu niezbędna.

Przyczepa burtowa uchylna PU75-2012


Trwała i mocna, pozwoli na przewiezienie nie tylko ziemi czy roślin, ale także bardziej kłopotliwych bagaży, jak np. nowe meble ogrodowe. Posiadając własną przyczepę do samochodu, nie trzeba będzie liczyć na pomoc znajomych lub też, co najczęstsze, ponosić dodatkowych kosztów związanych z usługami specjalistycznych firm. Można być panem swojego czasu i, co najważniejsze, swojego ogrodu – bo i zakres prac będzie dużo szerszy.

 


Jaką przyczepę do prac ogrodowych warto wybrać?


Przyczepa burtowa, poza dużą wytrzymałością, będzie niezwykle wygodna w użytku. Można ją zakupić z wieloma różnymi nadstawkami, dopasowanymi odpowiednio do najczęściej przewożonych towarów. Z kolei możliwość zdjęcia wszystkich burt pozwoli zachować porządek podczas prac i znacznie ułatwi zarówno załadunek, jak i rozładunek. Dzięki pasom będzie można bezpiecznie przewozić nawet ponadgabarytowe przedmioty. Słowem – burtowa przyczepa samochodowa to idealny sposób na to, by wygodnie i swobodnie przeprowadzać wszystkie ogrodowe rewolucje.

Przyczepa burtowa 2 osie PB75-2614/2
Przyczepa z nadstawką burtową perforowaną
Przyczepa burtowa 1 oś PB75-2614/1

Zobacz inne podobne wpisy

Kupno przyczepy w Polsce z przeznaczeniem na rynki zagraniczne – jakie dokumenty są niezbędne?

Kupując przyczepę w Polsce i chcąc korzystać z niej poza granicami naszego kraju, należy posiadać stosowne certyfikaty. Stwierdzają one zgodność pojazdów ze wszystkimi przepisami, jakie obowiązują w państwach należących do Wspólnoty Europejskiej...

Prawo jazdy kategorii B a ciągnięcie przyczepy – rozwiewamy wątpliwości!

Każdy samochód osobowy ma pewne ograniczenia, jeśli chodzi o pojemność bagażnika i możliwość „rozciągania się”. Czasami zmuszeni jesteśmy przewieźć większy gabaryt...